Czy książka zawsze jest dobrym pomysłem na prezent

Już za niecały miesiąc będziemy obchodzić dzień dziecka. Jest to święto, które uwielbiają zarówno maluchy, jak i te starsze dzieci. Nasze pociechy czekają na prezenty, a my zastanawiamy się, co kupić na dzień dziecka (www.taniaksiazka.pl). Nie zawsze jest to łatwa decyzja, gdyż obecnie jest tak duży wybór, że człowiek nie wie, na co się zdecydować. Moje dzieci na ogół spodziewają się, jaki rodzaj prezentu dostaną, gdyż od dawna mamy niepianą tradycję, że takim prezentem dla nich jest książka. Uważam, że książka to zawsze prezent uniwersalny, który nie tylko ma walory rozrywkowe, ale także bardzo często edukacyjne. W tym roku mój ośmioletni syn otrzyma książkę pt. “Halo! Historia komunikowania się“, która została napisana przez Lilianę Fabisińską oraz Anitę Graboś. Muszę przyznać, że jest to pozycja, którą i Wy z przyjemnością przeczytacie razem z dziećmi. 

 Książka popularnonaukowa dla dziecka w wieku od siedmiu do dziesięciu lat 

Ta książka może być prawdziwym szokiem dla naszych pociech. Dzieci, które wychowały się w świecie smartfonów, komputerów, laptopów mogą być zdziwione, że nie zawsze tak było, a ludzkość komunikowała się ze sobą całkiem inaczej. Ta popularnonaukowa książka przekazuje w bardzo przystępny i niezwykle ciekawy sposób historię komunikowania się ludzkości na przestrzeni dziejów. Mamy możliwość obserwować ten proces od czasów prehistorycznych do współczesności. Wszystko jest tutaj ukazane w bardzo przystępny sposób, a do tego jest tak ciekawe, że przyznam szczerze, że sama już tę pozycję przeczytałam, a teraz bardzo chętnie polecę ją swojemu synowi. 

Świetna książka nie tylko dla dzieci  

Ta książka jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy, która dotyczy różnych rodzajów komunikowania. Wszystkie te fakty zostały przedstawione w ciekawy sposób, co z pewnością zachęci młodego czytelnika do dalszego poszukiwania informacji na ten temat. Dawno nie miałam w swoich rękach tak merytorycznie napisanej książki, która nie tylko ma walor literacki, ale przede wszystkim przekazuje wiedzę. Wasze dzieci na pewno nie będą się nudzić podczas lektury, a i dorośli dowiedzą się tutaj czegoś ciekawego, o czym dotąd nie mieli pojęcia.