Co warto kupić na dzień dziecka

1 czerwca to dzień wszystkich dzieci i warto poświęcić im go w pełni. Mnóstwo zabawy, ulubione jedzenie, słodkie przekąski i prezent to prosty zestaw na miło spędzony czas. Czasem wybranie idealnego upominku dla malucha może sprawić kłopoty. Znalezienie czegoś, co będzie dla nich przyjemne, a przy okazji wartościowe nie jest najłatwiejsze. Na szczęście takiego prezentu wcale nie trzeba szukać daleko! W tym celu świetnie sprawdzają się przeróżne książki – zarówno popularnonaukowe, jak i fabularne. 

Jaką książkę wybrać dla dziecka w wieku do 8 lat? 

Co roku rodzice zastanawiają się co kupić na dzień dziecka, a odpowiedź jest prosta – książki! Literatura dziecięca i młodzieżowa to kopalnia pięknych historii, które potrafią wzruszyć i rozśmieszyć, a przede wszystkim nauczyć wielu wartościowych rzeczy. Książki sprawdzą się i dla maluchów i dla starszaków, warto jednak dobrać je odpowiednio do wieku. Dzieci w wieku 5-8 lat często mają inne zainteresowania niż te starsze, dlatego na prezent dla nich sprawdzą się takie pozycje jak: 

– “Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też” Młodnicka Urszula, Waligóra Agnieszka
– “Rośnij” Riz Reyes
– “Tajemnice lasu. Misia i jej mali pacjenci” Alina Cholewińska-Szkolik
– “12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak radzić sobie z problemami” opracowanie zbiorowe
– “Gabinet dinozaurów” Brownridge Lucy, Carnovsky
– “Opowieści o tym, jak uratować planetę” Casals Anna, Ferri Paolo

Jaka książka będzie dobra dla starszych dzieci? 

Literatura dla starszych dzieci może być już nieco bardziej skomplikowana, dzięki czemu zaangażuje ich mocniej. Świetnie sprawdzą się tu zarówno pojedyncze książki, jak i całe serie, które mogą wciągnąć ich na wiele dni. Książki dla dzieci w wieku 9-13 poruszają bardziej złożone problemy, jednak wciąż sprawiają dużo frajdy, dzięki czemu pociecha na pewno będzie się dobrze bawić. Na prezent idealne będą: 

– “Baśniobór. Tom 1” Brandon Mull
– “Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości” Celma Alex Rovira , Contijoch Francesc Miralles
– “Psychologia dla początkujących” Lara Bryan , Rose Hall , Eddie Reynolds
– “Zbrodnia nie przystoi Damie” Robin Steven