Co, kupić na Dzień Dziecka nastolatce

W życiu każdej dziewczynki nadchodzi moment, kiedy zabawa lalkami przestaje być pasjonująca, a pluszowe misie nie sprawiają takiej radości, jak kiedyś. To nieuchronny czas dorastania, w którym budzą się nowe zainteresowania. Sprawienie prezentu na Dzień Dziecka nastolatce to na pewno spore wyzwanie. Warto, wówczas pójść w kierunku literatury młodzieżowej. Zatem co kupić na dzień dziecka nastolatce? Prawdziwym bestsellerem okazuje się powieść pod tytułem Obiecałem Ci gwiazdy, autorstwa Weroniki Shmidt. Oczywiście propozycji książkowych jest znacznie więcej. Poznaj zatem więcej ciekawych lektur dla młodych dziewcząt! 

Książki dla młodych czytelniczek: 

Nastolatki chętnie sięgają po lektury obyczajowe, w których mogą poznać ciekawych bohaterów i się z nimi utożsamiać. Nie stronią od historii z nutką romantyzmu i wspaniałych przyjaźni. Poza tym dużą popularnością wśród młodzieży cieszą się książki fantasty. Coraz większym zainteresowaniem darzone są również różnego rodzaju poradniki. O to kilka świeżych tytułów, które sprawdzą się jako prezent na Dzień Dziecka:

– Perfect on paper, autorstwa Sophie Gonzales.

– Extasia, autorstwa Claire Legrand. 

– Baśnie barda Beedle’a, autorki Joanne Kathleen Rowling. 

– 11 papierowych serc, autorstwa Kelsey Hartwell.

– Księga żywych sekretów, napisana przez Madeline Roux. 

– Notatki samobójcy, autor Michael Thomas Ford. 

– Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu, autorstwa Sonya Renee Taylor. 

– Chcę być kimś! Część 1, autor Michał Zawadka.

– I masz to pod kontrolą! Autorstwa Anny Williamson.

– Jak zaistnieć w necie i być sobą? Autor: Kinga Sawczuk.

Dlaczego, właśnie książkę podarować nastolatce?

Młodzież coraz więcej czasu spędza przy elektronice, co bywa niebezpieczne. Warto, zatem przypominać młodym ludziom o literaturze i fundować jej inne formy pozyskiwania wiedzy i doświadczeń niż te internetowe. Książka stanowi doskonały sposób na to, by młodzi ludzie zetknęli się z różnymi emocjami, zrelaksowali i poszerzyli swoje horyzonty. W końcu czytanie doskonale rozwija język, pobudza wyobraźnie i zawsze skłania do przemyśleń.